foto Valerian Aktuelles


Aktuálně

 DARUJTE KNIHY!

Co je krásnější než se se svými myšlenkami hluboko ponořit do knížky? Utéct před všedním dnem a vydat se do země fantazie. LIteratura je něco výjimečného... A když mluvíme o literatuře, mluvíme stejně tak o pojmu vzdělání. Protože literatura zprostředkovává vzdělání a pojem vzdělání se vztahuje na myšlení celého člověka.

buecherspende

Číst dál...Finanční dar přes betterplace.org!

Již od roku 2016 finančně podporujeme projekt partnerské organizace LiteraturInitiative Berlin (LIN) „Vzdělávání pro učitele a vychovatele v tzv.Willkommensklassen", které zkušeně a kvalitně provádí docenti LIN.

betterplace org

Číst dál...


VALERIANOVY TEXTY

Valerianovy texty můžete kdykoliv získat ve formě DVD nebo jeho knížku o paláci rodiny Mendelssohnových za poskytnutí finančního daru.

20160713 154529  20160627 154212

Číst dál...

 

Oznámení: Vzdělání pro učitele a vychovatele v tzv. "Willkommensklassen"
Kooperační akce Valerianovy nadace a LiteraturInitiative Berlin (LIN)

Tento projekt je financován Valerianovou nadací.

Může být domov úplně všude? S literaturou k integraci uprchlíků a přistěhovalců ve škole a společnosti - proti předsudkům a nenávisti vůči cizincům.

Projekt Katrin Hahnemannové a Birgit Murkové

Číst dál...

 

Oznámení: Filmový kufřík pro mladé uprchlíky ve spolupráci s Valerianovou nadací - 2017

Cinemanya Bild Web

LiteraturInitiative je od prosince 2015 patronem jednoho z kufříku filmů projektu Cinemanya od Goethe Institutu. Ten obsahuje německé filmy pro děti a mládež, které jsou vhodné pro mladé urchlíky. Všechny filmy mají arabské titulky a jednotlivé filmy disponují i titulkami dalších řečí.

Filmová představení v kině pro tzv. "Willkommensklassen"

Číst dál...